Gegužę leidimai gyventi Lietuvoje panaikinti beveik pusantro tūkstančio užsieniečių

migracijaPer gegužę Migracijos departamentas panaikino leidimus gyventi 1483 užsieniečiams, daugumai – dėl nesudarytos ar nutrauktos darbo sutarties, ketvirtadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

 

Jos duomenimis, 12 asmenų leidimo gyventi Lietuvoje neteko dėl grėsmės valstybės saugumui ar viešajai tvarkai.

Migracijos departamentas atsisakė išduoti ar pakeisti leidimą laikinai gyventi 484 asmenims, 31 iš jų – dėl grėsmių saugumui. Taip pat 1216 užsieniečių uždrausta atvykti į Lietuvą.

Dėl nustatytų piktnaudžiavimų imigracijos procedūromis šiuo metu 42 įmonėms neleidžiama teikti tarpininkavimų raštų dėl užsieniečių atvykimo.

Anot VRM, tęsiant sugriežtintų darbo migracijos kontrolės priemonių įgyvendinimą, gegužę institucijos patikrino 1471 užsienio valstybių pilietį.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai gegužę surengė 61 patikrinimą, iš jų 12 – kartu su policija, Migracijos departamentu, Valstybine darbo inspekcija ir Valstybine mokesčių inspekcija.

Patikrinimų metu nustatyta 17 asmenų, pažeidusių Užsieniečių teisinės padėties įstatymą.

Dar 14 asmenų iš Baltarusijos, Pakistano, Sakartvelo, Ukrainos ir kitų valstybių buvo nubausti administracine tvarka.

Šiuo metu Lietuvoje 219 tūkst. 506 užsieniečiai turi galiojančius leidimus gyventi, iš jų 115 tūkst. 790 leidimų laikinai gyventi išduoti darbo pagrindu.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode