Inspektoriai pateko į numanomą J. Borisovo šaudyklą prie Trakų, nurodys statinį nugriauti

saudyklaStatybos inspektoriai ketvirtadienį pateko į Trakų rajone Rusijos verslininkui Jurijui Borisovui priklausantį statinį, kuriame, kaip spėta, įrengta požeminė šaudykla.

Inspekcija kitą savaitę ketina statinį valdančią įmonę įpareigoti jį nugriauti.

„Galiu pasidžiaugti, kad UAB „Geovikos“ vadovybė vis dėlto įvykdė privalomą nurodymą, žengėme nedidelį žingsnelį sprendžiant šitą problemą, patekome į pastatą, išsimatavome“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) viršininkas Albertas Stanislovaitis.

VTPSI buvo įpareigojusi sklypą valdančią įmonę iki birželio 6 dienos atkasti pastatą, jį parodyti inspektoriams ir pateikti visus su pastato statyba susijusius dokumentus.

„Po žeme yra statinys, 320 metrų ilgio, betoninis, du metrai aukščio, du metrai pločio. Toks betoninis pailgas statinys, kurį UAB „Geovika“ turės įsiteisinti arba nugriauti“, – teigė A. Stanislovaitis.

Pasak VTPSI viršininko, patalpos yra tuščia erdvė, jis nesiėmė vertinti, ar ten buvo šaudykla.

„Negaliu šito komentuoti, buvo atvykę iš licencijavimo skyriaus policijos pareigūnai, jie pasivaikščiojo, kažkokią informaciją surinko, nežinau, ar jie kažką daugiau rado, bet kokios paskirties galėtų būti statinys galime tik patys susigalvoti“, – sakė A. Stanislovaitis.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS teigė, kad Licencijavimo skyriaus pareigūnai surinko medžiagą iš statinio.

„Dabar ta medžiaga yra analizuojama, kažkokių sprendimų nėra priimta. (...) Reikės (medžiagą – BNS) pasinagrinėti, išanalizuoti, išklausti ekspertų patarimų“, – sakė R. Matonis.

A. Stanislovaičio teigimu, inspektoriai prašys įmonės duoti paaiškinimus apie pastato paskirtį.

Pasak jo, kol kas nėra daug galimybių įteisinti pastatą, nes detalusis planas nenumato tokio statinio sklype.

„Kitą savaitę turėsime jiems pateikti privalomą nurodymą nugriauti šį statinį“, – kalbėjo A. Stanislovaitis.

„Kaip jie elgsis, turėtų apsispręsti greitai, nes bus terminuotas privalomasis nurodymas nugriauti, įsiteisinti galėtų tik tuo atveju, jei pasikeis detalųjį planą – tai trunka gana ilgai ir jeigu su tuo sutiks savivaldybė“, – pasakojo VTPSI viršininkas.

A. Stanislovaičio teigimu, gavusi privalomąjį nurodymą, įmonė statinį turės nugriauti per šešis mėnesius.

Pasak jo, teritorijoje taip pat rasti keli nedideli ploteliai valstybinės žemės.

„Artimiausiu metu bus pateiktas privalomasis nurodymas, nes neradome jokių nuomos ar panaudos sutarčių, atverti priėjimą prie tų gabalėlių valstybinės žemės arba su valstybe sutarti jų naudojimo sąlygas“, – teigė A. Stanislovaitis.

Aplinkos ministerija dar 2016 metais paskelbė, kad Statybos inspekcija viename su J. Borisovu siejamos bendrovės valdomų sklypų Trakų rajone nustatė neteisėtą požeminį statinį, spėjama – šaudyklą.

J. Borisovas tuomet buvo įpareigotas ją nugriauti iki 2017 metų gegužės vidurio.

Šis įpareigojimas persikėlė į Vilniaus apygardos teismą, kuriame VTPSI 2019 metais nepavyko įrodyti, kad J. Borisovas Trakų rajone neteisėtai įrengė požeminę šaudyklą.

Aptariamą teritoriją valdo su J. Borisovu siejama bendrovė „Geovika“. Jos atstovų teigimu, statybos darbus sklypuose Vainių ir Žerebėnų kaimuose vykdė buvę žemės savininkai Irina ir Jurijus Borisovai.

BNS nuootrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode