ŠMSM finansuos lituanistikos studijas užsieniečiams ir užsienio lietuviams

lituaAukštosios mokyklos ir mokslo institutai užsieniečiams ir užsienio lietuviams organizuoja lituanistikos studijas, kurias finansuos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Susidomėjusieji kviečiami rinktis vasaros kursus ir dalines studijas, skirtas gilinti lietuvių kalbos, kultūros ir istorijos žinias.

„Lituanistiniam švietimui kasmet skiriame lėšų. Taip siekiame stiprinti lituanistinį ugdymą užsienyje, paremti lituanistinius projektus, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą, lietuvių kilmės studentų studijas. Svetur gyvenantys lietuviai yra neatsiejama mūsų tautos dalis, jų žinios, patirtis visada laukiama tėvynėje. Švietimas leidžia paskatinti ir užsieniečių domėjimąsi Lietuva ir lietuvių kalba, dalintis mūsų kultūra“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Visų užsienio valstybių studentai, dėstytojai ir tyrėjai, tarp jų ir užsienio lietuviai, kviečiami teikti paraiškas dalyvauti lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursuose. Šie kursai vyks šešiose Lietuvos mokslo ir studijų institucijose: Klaipėdos, Mykolo Romerio, Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose, Lietuvių literatūros ir tautosakos institute bei Socialinių mokslų kolegijoje. Vasaros kursų trukmė – vienas mėnuo, stipendijos dydis, kai kursai vyksta kontaktiniu būdu, siekia 735 eurų.

Mokytojams ir dėstytojams, dirbantiems su ikimokyklinio arba mokyklinio amžiaus vaikais ar suaugusiaisiais lituanistinio švietimo įstaigose užsienyje, rengiamos intensyvios lituanistinės studijos, taip pat vyksiančios šią vasarą. Studijos trukmė – 15 kalendorinių dienų, jas organizuoja Klaipėdos, Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetai bei Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.

Užsieniečiai ir užsienio lietuviai pasirinktoje Lietuvos aukštojoje mokykloje gali pretenduoti ir į dalines lituanistines studijas, kurių trukmė – 1 ar 2 semestrai. Iš viso numatyta skirti 15 stipendijų šioms studijoms finansuoti: 10 stipendijų bus skiriamos visų užsienio valstybių studentams, dėstytojams ir lingvistikos ar filologijos tyrėjams, 5 – užsienio lietuviams. Stipendijos dydis – 735 eurų per mėnesį.

Užsienyje veikia 239 neformaliojo lituanistinio švietimo įstaigos, kuriose mokosi apie 8,6 tūkst. užsienio lietuvių vaikų ir dirba per 1 tūkst. mokytojų. Pasaulyje yra ir apie 40 lituanistikos (baltistikos) centrų. Juose studijuoja apie 1,1 tūkst. studentų.

ŠMM nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode