Turkija ir Sirija po mėnesio nuo žemės drebėjimų: „Neužmirškite mūsų!“

musu„Mums reikia visko: padėkite, neužmirškite mūsų!“, – sako vyskupas P. Bizzeti SJ, Anatolijos katalikų apaštališkasis vikaras. Jis pasakojo italų katalikų naujienų portalui SIR apie milijonus žmonių ištikusią nesaugumo padėtį, praėjus mėnesiui nuo 45 000 žmonių gyvybių pareikalavusio žemės drebėjimo. Vyskupas kalbėjo apie situaciją Turkijoje, tačiau kaimyninėje Sirijoje padėtis irgi dramatiška.

JT Vaikų fondo (UNICEF) duomenimis, per 850 000 vaikų liko be pastogės, buvo priversti palikti žemės drebėjimų apgadintus ar sugriautus namus. Vien Turkijoje daugiau kaip 1,9 mln. žmonių liko be namų nukentėjusiose vietovėse, kuriose galimybės naudotis pagrindinėmis paslaugomis, kaip švarus vanduo, sanitarinės ir medicininės paslaugos ribotos arba jų visai nėra. Sirijoje per 500 000 nukentėjusių žmonių paliko namus, gyvena šaltyje ir stokoja maisto. „Gyvenimas nukentėjusioje zonoje sustojo“, – pareiškė Afshanas Khanas, UNICEF vadovas Europoje ir Centrinėje Azijoje.

Tarptautinio Oksfordo komiteto badaujantiems gelbėti (OXFAM) atstovai patikino, kad po mėnesio ženkliai mažėja tarptautinė pagalba ir parama, nors poreikiai milžiniški.

Turkijoje žemės drebėjimas apvertė aukštyn kojomis daugiau kaip 15 mln. žmonių gyvenimus, per 400 000 apgadintų ar sugriautų namų.

Padėtis dramatiška, pripažino vyskupas P. Bizzeti SJ, einantis Turkijos Caritas pirmininko pareigas. Jis ragino išmintingai planuoti pagalbą, kurti projektus per įvairius kanalus suvienytomis jėgomis taip, kad vyriausybės, privačios, nacionalinės ir tarptautinės institucijos galėtų „užtikrinti atstatymą, kuris nebūtų naujas dangoraižių tvanas be kriterijų“.

Turkijos katalikų ganytojas pasakojo, kad žemės drebėjimai kartojosi visą mėnesį, bet pastarosiomis dienomis ramiau. Jis kalbėjo apie pamatines problemas: namų, darbo ir mokyklų stoką. Nesaugumas apima visas socialines grupes. Todėl, anot vyskupo, pagalba turi būti rimta. Reikia suteikti viltį vietiniams, kad jie norėtų pasitikėti. Bijome, kad išvykusieji nebesugrįš. Tai tik dar labiau nuskurdins žmonių gyvenimą. (SAK / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode