privaciaLietuvos Seimui bus teikiamas rezoliucijos projektas su siūlymu privačią Rusijos karinę bendrovę „Wagner“ pripažinti teroristine organizacija.

Tokį projektą parengė ir registravo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis bei opozicinių demokratų atstovas ekspremjeras Saulius Skvernelis.

Rezoliucija Seimui siūloma konstatuoti, kad privati Rusijos karinė bendrovė „Wagner“ yra teroristinė organizacija, o jos nariai ir samdiniai kelia grėsmę valstybės bei  visuomenės saugumui.

Tą pripažinti raginamos ir kitos valstybės.

Rezoliucijos projekte teigiama, kad nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą pradžios pernai vasarį „Wagner“ samdiniai vykdo „sistemingus, sunkius agresijos nusikaltimus – žudo ir kankina civilius Ukrainos gyventojus, bombarduoja gyvenamuosius namus ir kitus civilinius objektus, – kurie prilyginti terorizmui“.

„Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimo verslininko Jevgenijaus Prigožino, kuriam už kišimąsi į užsienio valstybių demokratinius procesus, prisidėjimą prie Kremliaus imperialistinių ambicijų įgyvendinimo Europos Sąjunga ir Jungtinės Amerikos Valstijos taiko sankcijas, įkurta privati karinė bendrovė „Wagner“ yra šešėlinis Rusijos galios įrankis“, – teigiama projekte.

Anot jo, „Wagner“ iš Rusijos vyriausybės nemokamai gauna karinės technikos, tarp jų – raketinių sistemų „Grad“, tankų, šarvuočių, naudojasi karine infrastruktūra, bendrovės kovotojus apmoko Rusijos karinės žvalgybos tarnyba (GRU).

Be to, pažymima, kad šios bendrovės samdiniai 2014 metais padėjo Rusijai okupuoti ir aneksuoti Krymą, 2015 metais dalyvavo kariniuose veiksmuose rytų Ukrainoje, vykdo nusikalstamą veiklą Centrinės Afrikos Respublikoje, Sudane ir Malyje.

Rezoliucijos projekte taip pat pabrėžiama būtinybė Lietuvai priimti Terorizmo prevencijos įstatymą, numatantį konkrečius kriterijus, kuriais remiantis būtų patvirtintas teroristinių organizacijų sąrašas, o asmenims už dalyvavimą į šį sąrašą įtrauktų teroristinių organizacijų veikloje būtų taikomos sankcijos.

„Wagner“ samdiniai šiuo metu Ukrainoje bando užimti Bachmuto miestą.

Pernai gegužę Lietuvos Seimas Rusijos veiksmus Ukrainoje pripažino genocidu, o ją pačią – terorizmą remiančia ir vykdančia valstybe.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode